Yatak seçimi, verimli bir gece uykusunun ardından enerjik ve dinlenmiş bir biçimde uyanmanızı sağlayan en önemli konudur. Rahat ve huzurlu bir uyku yalnızca stresi azaltmakla kalmaz, yataktan kalktığınızda kendinizi dinç hissettiğiniz verimli bir gün geçirmenize yardımcı olur. Geceleri sık sık uyanıyor, sabah kendinizi yorgun hissediyor veya vücudunuzun çeşitli bölgelerinde ağrı ile karşılaşıyorsanız yatağınızı değiştirmenin zamanı gelmiş demektir.


Doğru Yatak Nasıl Seçilir?
Doğru yatak seçimi kimi zaman karışık bir işlem gibi görünebilir. ABC Yatak olarak hazırladığımız rehberimizde sizlerle paylaşmak istediğimiz ilk bilgi uyku esnasında omurganızın hizalanması ve desteklenmesi gerektiğidir. Vücut yapınızla uyumlu, kaliteli bir yatağın önemi burada ortaya çıkmaktadır. Doğru yatak uyku sırasında farklı pozisyonlarda değişen yatış şeklinize uyum sağlar. Bu da çok daha verimli bir uyku süreci yaratarak dinlenmiş bir biçimde uyanmanıza imkan sunar. 
Yatak sertliği de yatak seçimi sürecinde üzerinde durulması gereken en ciddi konulardan biridir. Hem vücut yapınıza hem de beklentilerinize göre şekillenen sertlik miktarı doğru ayarlandığı takdirde sabah uyandığınızda bel ve sırt ağrılarıyla karşılaşma ihtimaliniz ortadan kalkar. Bu da günlük yaşamın temposuna hazır, sağlıklı ve dinç bir vücut anlamına gelmektedir. 
Hazırda bir baza ya da karyolanız varsa ve yatağınızı yenilemek istiyorsanız seçilen yatağın boyutu baza veya karyolanın oranlarıyla uyumlu olmalıdır. Yatağın sarkma veya kayma yapmaması kaliteli bir gece uykusu sağlanması adına gereken şartlardandır.


ABC Bedding Yatak Setleri ile Kaliteli Uyku
Yeni bir yatak ile birlikte baza da alacaksanız gece boyunca değişen yatış şeklinizi kısıtlamayacak boyutta bir yatağın seçilmesi uykudan alınan verimi maksimuma çıkarır. Unutulmamalıdır ki baza veya karyola seçimi de yatağın performansını etkiler. Pek çok kişi tarafından gözden kaçırılan bu aşama, yatak seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli püf noktalar arasındadır. ABC Bedding yatak setleri sayesinde gece uykusu boyunca vücuttaki kaslar çok daha sağlıklı bir şekilde gevşeyip toparlanacağından vücut geçen günün yorgunluğunu atar ve yeni bir güne hazır uyanır.