Yatak günlük hayatımızın büyük bir bölümünü kaplar. Eskiden beri kullanılan birçok yatak çeşidi mevcuttur. En temelde iki tür olan yatak çeşitleri yaylı yataklar ve sünger yataklardır. Ancak son zamanlarda yapılarına ve gelişen teknolojiye bağlı olarak yatak tipleri biraz daha çeşitlenmiş durumdadır. Bir yerlerden mutlaka duymuş olduğunuz bu yatak çeşitlerinin hangi özelliklere sahip olduğunu, temel işlevlerini ve nasıl yapıldıklarını bilmeniz verimli bir gece uykusu sağlayacak olan yatak seçiminde en doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Yaylı Yatak

Queen Yatak

Yaylı yatağın ana malzemesi yay ve süngerden oluşur. Yatağın içindeki bu yaylar esneklik ve vücut desteği sağlar. Paket yay kullanımı yatağın içindeki çelik yaylara ek olarak aralarına konulan sünger malzemesidir. Paket yay sistemindeki yaylar birbirinden bağımsız hareket edecek şekilde tasarlanır, bu sayede çift kişilik bir yatakta diğer kişinin hareketi sizin uyku performansınızı etkilemez. Paket yaylı yataklar konforlu ve sessiz bir uyku deneyimi sağlar.

Lateks Yatak

Lateks Comfort Yatak

Lateks denilen maddenin içeriği doğal kauçuktur. Çeşitli bitkilerin özünden elde edilir. Lateks yataklar tamamen doğaldır ve oldukça esnektir. Vücudunuzun şeklini alabilen köpüksü bir yapıya sahiptir. Vücudunuza göre şekil almalarına rağmen baskı ortadan kalktığında lateks malzeme kısa süre içerisinde düzelir. Lateks alerjisi olan kişilerin tercih etmemesi gereken bu yataklar her kilo çeşidine uygun bir yapıdadır.

Visco Yatak

Visco Lüks Yatak

Visco malzemesi ısı ile şekil alan süngerdir, yani bu teknolojiye hafızalı sünger de denebilir. Bu malzeme sayesinde yatakta esneklik sağlanır. Ancak visco yatak seçimi yaparken uzun ömürlü kullanım imkanı için kişisel özelliklerinizi göz önünde bulundurmalı, kaliteli malzemenin kullanıldığı bir yatak seçmelisiniz. Genel olarak oldukça rahat olan visco yatağın yapısı herkese hitap etmeyebilir. Başka bir seçenek olarak da lateks yatakların üzerine visco sünger ekleyebilir ya da yatağınızın daha rahat olması açısından bir kısmının visco olmasını tercih edebilirsiniz. Vücudun belli bölgelerinde yaşanan ağrılara göre visco yatak önerilebilir. Uyurken sürekli hareket etmeyi engelleme özelliği sayesinde belirli bir yöne doğru yatmanız gerekiyorsa visco yatağın tercih edilmesi faydalı olacaktır.

Ortopedik Yatak

Luxury Yatak

Ortopedik yatak için bir reçete yoktur. Ortopedik yatak kavramı sizin vücudunuza en uygun, ağrısız uyuyup uyanmanızı sağlayacak olan, doğal ve kaliteli yataktır. Yüzde yüz ortopedik ve benzeri söylemler bu yüzden doğru sayılmaz. Yatak alışverişinizde hem tecrübeleriniz hem de gereksinimleriniz doğrultusunda size en uygun yatağı seçmeniz gerekir. ABC Yatak en kaliteli malzemeleri kullanarak ürettiği yatak çeşitleriyle beklentilerinizi ve gereksinimlerinizi en iyi biçimde karşılamaktadır. Yatak seçimi aşamasında satış temsilcilerimizden destek alabilir, size en uygun olan yatak çeşidini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.