Yatak seçimini doğru yapmanın herkes için ne kadar önemli olduğu artık biliniyor. Skolyoz hastaları için ise iyi bir gece uykusu çekmek, omurga eğriliği bulunmayan diğer bireylere göre oldukça önemlidir. Bazı skolyoz hastaları rahatsızlıklarını geceleri pek fazla hissetmezler ancak pek çok hasta gece uykuya dalmalarına engel olacak yoğunlukta ağrı ve rahatsızlık duyarlar.

İyi bir yatak Skolyoz hastaları için tedavi demek olmasa da, yaşam kalitelerini artırmanın en kolay yoludur. ABC Bedding olarak Skolyoz hastalarına hayatlarını kolaylaştıracak bu kararı vermeleri için önemli bilgiler sunuyoruz.

Skolyoz Dostu Yatak Seçimi

Skolyoz, genellikle bel ve göğüs bölgesinde görülen omurga eğriliğine verilen isimdir. Omurgayı oluşturan kemikler normal bir vücutta düz olarak yukarıdan aşağıya dururken, Skolyoz hastası bir bireyde eğri bir şekilde dururlar.

Normalden farklı derecede eğri bir omurganız varsa, sırtınıza ihtiyacı olan desteği verecek bir yatak tercih etmeniz oldukça önemlidir. Böylece vücut ağırlığınızı eşit bir şekilde yayabilir ve omurganızdaki eğriliğe karşı oluşan baskıyı azaltabilirsiniz. Yatak tercihi yaparken ABC Bedding ürünlerini sertlik derecesine göre filtrelemeniz işiniz kolaylaştıracaktır.

Skolyoz Hastaları Nelere Dikkat Etmeli?

Skolyoz hastasıysanız seçtiğiniz yatak kadar uyuma alışkanlıklarınız da yaşam kalitenizi etkiliyor olabilir. İyi bir yatak tercihi yaptıktan sonra gece uykularınızı iyileştirmek için dikkat edebileceğiniz birkaç şey daha var:

  • Çok fazla yastıkla uyumayın! Uyurken başınızın çok yüksekte olması boynunuza, omzunuza ve sırtınıza fazladan baskı uygulamanıza sebep olabilir.
  • Uyku öncesi kafein tüketmeyin! Yatmadan önce fazla kafein tüketimi uykuya dalmanızı zorlaştırır.
  • Her gece aynı saatte yatın! Böylece vücudunuz belirli bir uyku düzenine alışır ve gece uykularınız daha dinlendirici hale gelir.