Yatak seçimi uyku kalitesini etkileyen faktörlerin en başında gelir. Verimli bir gece uykusu alınmadığı takdirde etkileri hem fiziksel hem de psikolojik açıdan gün boyu hissedilmektedir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak adına yatak seçme aşaması son derece titizlikle ele alınmalı, seçilen yatağın omurga sağlığını desteklediğinden emin olmak gerekir.

Doğru yatak seçiminin en önemli kuralları şu şekilde sıralanabilir:

  • Seçilen yatak vücut tipine uygun olmalıdır.
  • Yatak uyku pozisyonu değişimlerine uyum sağlayarak omurgayı desteklemelidir.
  • Yatakta kullanılan malzemeler kaliteli olmalı, uyku verimini yükselten özelliklerle donatılmalıdır.

Uzmanların önerisi uyuyan kişinin omurgasının, vücut yapısından ve uyku pozisyonlarından bağımsız olarak desteklenmesi gerektiği yönündedir. Uyku esnasında değişik pozisyonlarda yatılması normaldir fakat sıradan yataklar bu değişime uyum sağlayamayabilir. Bu da kişinin hem gece boyunca sık sık uyanmasına hem de günlük hayatta harcayacağı enerjiyi depolamasına engel olur. Rahat bir uyku uyuyamamak, yalnızca derin uyku esnasında salgılanan hormonların ve hücre yenilenmelerinin de aksamasına neden olmaktadır.  Bütün bu sebepler doğru yatak seçiminin ne kadar büyük önem taşıdığını kanıtlar niteliktedir. Sağlıksız bir gece uykusu kişi için yalnızca kötü bir uyku deneyimi ile sınırlı kalmayıp, günlük hayatını bile etkileyen sonuçlar doğurur.

Neden ABC Bedding?

ABC Bedding, tüm yataklarında en kaliteli malzemeleri kullanarak uyku kalitesini artırmayı hedefler. Bu sayede gece uykusu esnasında omurga etrafında bulunan kas ve bağlar rahatlıkla gevşeyip toparlanır. Doğru seçilen yatak sayesinde hem uykudan alınan verim yükselir hem de kişi uyandığında kendini dinlenmiş ve zinde hisseder.

ABC Yatak, son teknolojiler kullanılarak üretilen kaliteli yatakları ile uyku sürecini insan hayatına maksimum değer katacak şekilde geliştirir ve güzelleştirir. Düzenli uyku alışkanlığı edinmek ve en zinde sabahlara uyanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.